U Kateřiny z Monfortu

Panská 95, Jindřichův Hradec

Chodili jsme se sousedem po centru Jindřichova Hradce a koumali, kde se dobře a levně naobědvat. mezi několika restauracemi, které nám padly do oka, jsme si vybrali právě tuhle.
Do zařízení jsme vstupovali po čtyřech, protože se nacházela v prvním patře a jeden schod byl širší, což jsme přehlédli. Ale ustáli jsme to a personál nic nenamítal, abychom se usadili ke stolu, který jsme si vybrali, přestože naše šatky byly ošuntělé a interiér rozhodně ne pátá cenová.
Vedle schodů se za zábradlím nacházejí čtyři stoly každý pro šest lidí a vzadu za nimi "nekuřácký salonek", otevřený v době obědů a večeří (11 - 14 a 18 - 21 hodin). Přímo před schody je příchod k výčepu - velkému baru ve tmavém dřevě, s akváriem a šesti barovými stoličkami. Vlevo před barem jsou čtyři poloboxy, třikrát po třech-čtyřech, jednou pro šest hostů. Ubrusy jsou tmavě modré, což ve spojení s tmavým dřevem působí majestátně, na dřevěných zástěnách oddělujících stoly jsou háčky na kabáty, což potěší (k dispizici je i klasický věšák).
WC je čisté, prostorné, toaletní papír k dispozici, jen jeden drobný zádrhel - po konzumaci několika piv životu nebezpečné, protože se nachází v přízemí a vedou k němu docela prudké schody, které neznalý člověk po otevření dvěří s nápisem WC může alkoholem zkaleným zrakem přehlédnout.
Obsluha je příjemná, na přítomnost psů netestováno.
Mají opravdu velký výběr minutkových jídel, ve velice přijatelné ceně vzhledem ke gramáži, chuť pokrmů je ovšem průměrná. Brambory působily velmi unaveným dojmem, což podtrhl ještě fakt, že místo vařených byly přineseny opečené - asi věděli, proč. Pivo mělo standartní chuť, dobrou teplotu, ale všiml jsem si zbytečně vysoké (Prazdroj) a po opadnutí nerovnoměrné (Gambrinus) pěny.
V restauraci berou stravenky Gastrotur, Ticketpro, Cheque Dejeuner a Exit group

Sortiment piva:

Gambrinus 10%........14,50
Prazdroj.............22,-

Ceny v korunách a za půllitr.Zaznamenáno 20.4.2002

Otvírací doba

Po - Čt  10  - 22
   Pá  10  - 24
   So  10.30 - 24
   Ne  11  - 21
GAMBRINUS PRAZDROJ