U PAVLÁNŮ

Kaproun 8

Tahle hospůdka ve vesnickém stavení nás prostě dostala. V téhle malé vesničce je počítám nejvýš dva roky. Zahrádka (stoly s lavicemi ze světlého dřeva, cca 20 míst) je ve dvoře, takže i tam máte pocit soukromí, i když my obvykle volíme posezení uvnitř a ani dnes jsme neudělali výjimku.
Místnost je opticky rozdělena na dvě části zděným obloukem, odlišným vymalováním (oranžová/fialová) a barvou dlažby (světle/tmavohnědá).
Hned proti vchodovým dveřím uvidíte bílý kuchyňský stůl s pěti odpovídajícími židlemi, kde sedávají štamgasti. Napravo od něj je výčep-bar z cihel. Vlevo jsou malá kamínka a stolek pro dva, uzpůsobený ze šicího stroje.
V druhé části v jakémsi výklenku je dlouhý stůl pro 12 osob, s bílými ubrusy a malými barevnými ubrousky. Je tu útulno, na oknech záclonky, atmosféra domácká. Na skříni se válí staré nádobí, zdi zdobí obrázky, chomout, nad barem trůní velký plyšový kozel. Vedle výklenku je vchod do kuchyně.
Jídla nemají moc velký výběr, ale hladový poutník se nají, a o to jde. Nabízejí studenou kuchyni (utopenci, obložený talíř, párek v tohlíku, hranolky s tatarkou, nakládaný hermelín) od patnácti do třicetipěti korun. Jídlo dle denní nabídky přijde na 50 - 70 korun, je dobré, porce slušné. Polévka vynikající (18 korun), pro mlsaly jsou tu poháry, koláče a palačinky (35 - 39 korun). Čaj, káva za 10.
Překvapilo mě, jak Kozel už dokáže zase dobře chutnat, doufám, že to není jen přechodná záležitost letošního léta.
Obsluha je ochotná a příjemná, psi také nikomu nevadí.
Každopádně jsme odsud odcházeli s pocitem, že se sem chceme vrátit (i když to máme trochu z ruky), a to nebývá často.

Otvírací hodiny

denně 11 - 21

Sortiment piva

Kozel světlý 10%..........13
Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 6.8.2003
VELKOPOPOVICKÝ KOZEL