JIZERA

Otradovice 30; tel.: 326 998 131

Jeli jsme si zahrát minigolf, protože když jsme pár dní předtím tudy projížděli, vypadalo to, že by mohl od jedenácti hodin fungovat. Žel nefungoval, ometali jsme se kolem marně a nikdo ze společnosti, která seděla vedle u stolu, nám nic neřekl. Až číšník v hospodě.
Restaurace je umístěna v nové nebo velmi renovované budově, zřejmě je určena pro tzv. "lepší klientelu", je sice čistá a příjemná, ale naprosto sterilní. Ze vstupní chodbičky se do ní dostanete dveřmi vlevo, my zvolili dveře vpravo a ocitli se v o něco osobitější formance.
Tu tvoří dvě místnosti za sebou, oddělené zatahovacími velkými dveřmi. V první se k pěti různě velkým stolům (4 - 8 míwst) vejde 34 hostů, v zadní jsou stoly tři.
Stěny zdobí lovecké a rybářské trofeje nejen z Jizery, u výčepu, který stojí nalevo od vchodu a je v tmavém dřevě, pípy a podobné pivní a vinné artefakty. V zadní místnosti visí na stěně kančí kůže. Strop je rovný, bílý, s tmavodřevěnými trámky.
Před budovou je zahrádka se šesti bílými kulatými stolky se čtyřmi místy a dvěma stoly z polotmavého dřeva s lavicemi, ke každému se vejde 6 hostů.
Celkem obstojně zde vaří, hotovkym přijdou na 70 - 80 korun, minutky (150 gramů) kolem 150 korun, tlačenku mají za dvacku, saláty od 44 do 88 korun, přesnídávková polévka stojí 22 korun a smažená jídla 66 - 80 korun. Přílohy (150 gramů) stojí kolem 24 korun. Káva je za 15, čaj za 10 korun.
Obsluha je celkem příjemná a ochotná.

Otvírací hodiny

     denně 11 - 22

Sortiment piva:

Gambrinus 10%........15,-
Kozel 10% tmavý......15,-
Prazdroj.............25,-
Ceny za půllitr v korunách. Zaznamenáno 28.5.2005
VELKOPOPOVICKÝ KOZEL

GAMBRINUS PRAZDROJ