HOSTINEC V JESTŘEBÍ

Dobřeň, Jestřebice

Hospodský/kuchař se těšil na nával turistů a nedočkavě vybíhal koukat před hospodu, jestli už nejdou. Fandili jsme mu, sami jsme se aspoň cítili jako vítaní hosté.
Ve čtvercové místnosti, kde se pípa nalézá tradičně u zadní stěny, jsou po obvodu rozmístěny tři stoly (dřevo medové barvy, ubrusy fialovočervené Gambrinus) po osmi místech (židle, lavice), jeden malý stůl pro čtyři je před výčepem (obložen světlým dřevem) a uprostřed místnosti trůní kulečník (pool). Vedle výčepu je jukebox, dveře na WC (papír k dispozici, čistý, útulný) a kanadská (někdo jim říká americká) kamna. V rohu místnosti u vchodu je televize.
Na levé straně velké tahací dveře (harmonika) z tmavohnědé koženky oddělují velký sál. Nad nimi visí a na polici leží truhlářské nářadí (pily, hoblíky, svěráky). Stěny, obložené dřevem stejné barvy, jako jsou stoly, jsou ozdobeny krásnými fotografiemi krajinek pod sklem. Vedle dveří na WC visí na zdi mapa Kokořínska.
Hotová jídla pořídíte kolem 50 korun, speciality i s přílohou 65 - 75 korun, bezmasá 65,- (smažený sýr, syrečky, hermelín), ale až od 15 hodin, do té doby musíte žmoulat hotovky... ale obvykle to nevadí, porce jsou velké, jídlo chutné. Rakvička přijde na 8 korun, čaj a káva (turek) rovněž.
Obsluha je příjemná a ochotná.

Otvírací hodiny

     Po   -
   Út - Ne  10 - 22

pokud jsou dveře hospody otevřené,
tak vás nakrmíme a napojíme i mimo 
otvírací dobu

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý....15,-
Prazdroj................21,-
Poslední záznam 18.4.2004. Cena je za půllitr a v korunách.
GAMBRINUS

PRAZDROJ