U CAFOURKŮ

Jenštejn, ul. 9. května

Tohle je moc pěkná vesnická hospoda, škoda, že tu nemají otevřeno o víkendu.
Malý lokál a k němu připojená velká místnost, původně oddělená zasunovacími dveřmi. Dříve se zde asi konaly zábavy, nyní se používá v době obědů jako jídelna.
Výčep je vpravo od vchodu celý ve tmavém dřevě, se stříškou, se třemi baržidlemi a je ozdoben malými půllitříky jako zvonečky. V místnosti jsou tři stoly se šesti místy a jeden s osmi, vlevo od vchodu kredenc, po obvodu jsou lavice. Nábytek je ze světlého dřeva bez ubrusů. Stěny jsou žluté, zašlé, na stropě trámy z tmavého dřeva. Je tu málo světla, lokál působí trochu ponuře. Podlahu tvoří pestrá mozaiková dlažba.
Sál je světlý dost, díky několika oknům. Je tu nejen jídelna, ale i herna. V hlavní části místnosti se nachází 8 stolů se šesti místy a jeden s deseti, většina židlí je polstrovaná červenou koženkou. U stěny, kde nejsou okna, je zvýšená část, jakýsi parket, kde se dříve možná tancovalo, nyní je zde umístěn kulečník (pool) a stůl na ping-pong. V rohu na parketu je i bar, rovněž krytý stříškou, zdejší hospoda zřejmě pamatuje větší slávu. Ještě tady jsou dvoje elektronické šipky a hrací automaty, vpravo od spojovacích dveří také jukebox a stolní fotbal. Stěny jsou smetanově bílé, strpo je bílý a růžový.
Na WC se dostanete dveřmi ve vstupní předsíňce, které nevypadají moc lákavě, ale prostory za nimi jsou čisté, dostupné pro obě pohlaví, velké, papír je k dispozici.
Od 11 do 14 hodin se vaří, několik hotových jídel od 59 do 70 korun, před pár lety jídlo působilo domácky, nyní je patrná velkovýroba. Berou zde stravenky TicketPro a Gastrotur.
Obsluha je ochotná a celkem rychlá. Pivo vzhledem ke značce standartně dobré, pěna sametová, teplota nízká (i když v zimě se to tolik neocení).


Otvírací hodiny

   Po - Pá   11 - 22
   So - Ne      -

Sortiment piva

Gambrinus 10%.......18,-
Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 29.10.2007.
GAMBRINUS