JAMAJKA

Staropramenná 25, Praha 5; tel.: 257 326 430

Brouzdali jsme po Smíchově a žádná hospoda nám nebyla dost dobrá... Potom jsme ale uviděli Jamajku a přes počáteční nedůvěru k tomu, co se zde točí, jsme zapadli dovnitř. Nelitovali jsme.
Pivnice je mělký sklípek s klenutými stropy, rozčleněn polopříčkami. Schází se dovnitř šikmo po několika schodech. Hned naproti je výčep (u něj 5 baržidlí a nalevo na zdi pultík na pivo) a napravo lokál, bohužel dost nešťastně rozvržený a s lavicemi zabetonovanými napevno, takže ke stolům (tmavé dřevo, bílozelené ubrusy Nymburk) se nevejde tolik lidí, kolik by možná mohlo (teoreticky 28 - 30). Vepředu je jeden delší, vzadu pět menších do podkovy kolem zdi. Nábytek má patinu, působí staře a dřevěně, pocit domácké pohody násobí malá knihovnička pod televizí. Zde se taky nachází sbírka bankovek, staré rádio, váha, kolo a podobné umělecké předměty.
Stěny jsou okrové, zdobené spoustou obrázků a fotografií z Postřižin, pod okny tmavodřevěné obložení nestejné výšky. Na podlaze je položena šedá dlažba.
Kolem výčepu se prochází do další členěné místnosti, část vpravo má pět stolů (např. ze šicího stroje) bez ubrusů, v levé části je stolů šest, jsou ze světlého dřeva a pokryty strakatými ubrusy. Dohromady se sem vejde asi 50 hostů. Vzadu se po schůdkách chodí na WC.
WC - pro muže jen na čurání - má jeden pisoár a zbytek je žlábek s vysokým obrubníkem. Jsou k dispozici papírové ručníky. Na dámském WC je vše, jak má být, o klíč u výčepu žebrat netřeba.
Nevaří se, k dispozici je pouze studená nabídka k pivu (utopenec 18, zavináč 27, nakládaný hermelín 35, toust 13, sýrový korbáč 5 korun), zahřát se lze polévkou - v době naší návštěvy nabízeli česnečku (12 korun) a čínskou (15). Káva a čaj je za pětku. Celkem levná kořalka, sodovka se tu nevyplatí jako všude jinde, pivo je levnější. Mají ho taky vynikající, pěna sametová, teplota akorát, aby osvěžilo a konzument nedostal angínu, i když je to docela troufalost nabízet Nymburk pod komínem Staropramenu.
Obsluha je příjemná, stará se, jeden dokonce pokaždé, když jsme si objednali nové pivo, jásal "Paráda", případně "Pohoda".
Berou zde stravenky Gastrotur, TicketPro, Checque Dejeuner.

Otvírací hodiny

   Po - Pá   15:30 - 01:00
   So - Ne   16:00 - 01:00

Sortiment piva

Pepinova 10%.............14,80
Tmavé pivo 11%...........16,-
Francinův ležák 12%......18,-
Ceny jsou v korunách a za půllitr. Poslední záznam 24.7.2003
POSTŘIŽINSKÉ