U TRAKAŘE

Donská 6, Praha 10, tel. 271 741 390

Malý příjemný bar ve Vršovicích, poněkud schovaný očím zvědavců v Donské ulici. Spojení - dvě stanice od metra Náměstí Míru směrem ke Koh-i-nooru. Interiér – větší obývací pokoj (1 stůl pro osm lidí, jeden pro pět - oba u stěny proti dveřím, kolem lavice, jen na odkryté straně židle, 2 kulaté stolky pro tři a pět lidí u okna (u toho blíž ke dveřím ještě pohovka) a na druhé straně dveří ještě dřevěný stůl pro osm lidí, u baru 6 stoliček, z toho 3 s opěradly).
Dříve se to tu jmenovalo HOPLA BAR, ale úroveň restaurace klesala po vynikajícím začátku volným pádem, specialitou bylo syrové maso, které se jako tepelně upravené jen tvářilo. Pak bylo nějakou dobu zavřeno a nyní je zde nový nájemce, který opět rozjel ve velmi sympatickém stylu.
Původní střídmou výzdobu (staré kávomlýnky, váhy, hrnečky) nahradily na stropě zavěšené trakaře a kytara, obrázky z humpoleckého pivovaru, přibylo staré rádio, tapetovaná stěna listy novin z první republiky zůstala, jako dvě loukoťová kola před barem.
Bílé stěny mají obložení z tmavého dřeva asi do výšky 1,5 metru. Pivo Staropramen Millenium a Prazdroj vystřídal Bernard, nutno podotknout, že je velmi dobrý. Vaří se zde o něco levněji, než dříve (od 60 do 130 Kč), ale původní 200gramové porce byly nahrazeny 150gramovými.
Obsluha je velmi příjemná a ochotná, jen někdy jakoby nestíhala. Psi do restaurace můžou... pokud jejich citlivým ouškům nevadí hlasitá reprodukovaná rocková muzika. Je zde nad vchodem velká televize s přehrávačem DVD. Ještě jedna menší televize je u baru, ta se využívá hlavně při sportovních přenosech.
WC čistá, s toaletním papírem a umyvadlem se všemi proprietami, žel, na každé pohlaví vychází jen jedna mísa, takže je nutno někdy čekat frontu.

Otvírací doba

   Út - So   16 - 01

Pivo

Bernard 10%.........16,-
Bernard 12%.........19,-
Bernard 13% porter..21,-
Ceny jhsou v korunách a za půllitr. Poslední návštěva 9.12.2003.
BERNARD