HOLUBNÍK

Landštejn

Hospoda má asi poté, co tu vyrašily snobské restaurace typu McKelt, dny největší slávy za sebou, ale pořád je tu moc a moc příjemně.
Na dvoře je velká zahrádka, šest stolů z tmavého dřeva s lavicemi po šesti místech u plotu a dva u baráku, je tu i grill na klobásy. Stín poskytují vzrostlé stromy.
V domě je nejdřív předsíňka, ze které vedou vlevo schody na WC (papír k dispozici, celkem to ujde), vepředu v další místnůstce je výčep (tmavé dřevo a nad ním na polici sbírka lahví) a jeden stůl pro štamgasty. Vpravo od výčepu je lokál, k osmi stolům z polotmavého dřeva a se zelenými ubrusy Starobrno se vejde 36 hostů, sedí se na židlích.
Stěny, obložené do výšky 120 cm polotmavým dřevem, jsou bílé, strop také, zdobí ho světle dřevěné trámy. Nad okny jsou nepravé cihlové oblouky. Místnost je vyzdobena obrázky, obrazy, historickými reklamami, hudebními nástroji, botama a podobnými artefakty. Za dveřmi vpravo stojí americká kamna, naproti pod okny piáno..
Jídlo je tu poměrně levné, vaří se zřejmě z polotovarů, 40 - 48 korun, přílohy za 20. Porce jsou opticky malé, ale poměrně chutné. Pivo je docela dobré, bez pachuti na patře, podněcuje k vehementnější konzumaci.
Obsluha je příjemná, ochotná a vstřícná. Jedině zamrzela poměrně časná zavírací hodina (i když osmá večerní byla protažena bez mrknutí oka do minimálně devíti). Psi mají přístup povolen, pokud se nepoperou s místním jozefčíkem Damiánem (náš to zvládl:-)). Kytary jsou tu vítány.

Sortiment piva

Starobrno 11% Betelné lehároš....17,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 9.8.2003
BETELNÉ LEHÁROŠ