HOSPŮDKA NA NÁVSI

Obořiště

Když v Obořišti zavřeli kamennou hospodu, vyrostla opodál dřevěná bouda, v jejíž pravé části je řeznictví a v levé osvěžovna. Nedávno ovšem kamennou hospodu opět otevřeli, tak uvidíme, jak dlouho Hospůdka na návsi přežije.
Do jedné místnosti se vejde asi 28 lidí, uprostřed je dlouhý stůl pro domorodce, kolem jsou ještě tři menší. Vše te dřeva, pod oknem je dlouhá lavice, stoly pokrývají tmavočervené ubrusy Gambrinus.
Výčep je proti vchodu, vlevo vzadu je kuchyňka. V rohu nad výčepem stojí na polici televize, pod ní je věž, obvykle hraje rádio, nepříliš hlasitě.
V pravé části místnosti jsou elektronické šipky a hrací automat.
Bílé stěny jsou ozdobeny obrázky s tematikou Prazdroje, nad dveřmi na WC proti vchodu (dámy si musí vyzvednout svůj klíč u výčepu) visí zelený gibson zkřížený s tenorovým banjem, které se kdysi před mnoha a mnoha lety prodávalo za tři stovky. Nad výčepem je jakési dřevěné kulaté trámoví, na kterém jsou umístěny dvě malé reprobedny.
Venku je zahrádka, tři dřevěné stoly s lavicemi, po šesti místech.
K jídlu mají jen studené, poměrně levné pochutiny (utopenec, dva druhy salátu, sekanou, hermelín, od 13 do 16 korun za 10 deka).
Pivo chutnalo dobře, vychlazené, na první napití hořké, ale dalšími doušky sládlo na jazyku.
Obsluha v podobě jednoho hospodského byla rychlá a ochotná.

Otvírací hodiny

   Po - Pá  13 - 24
   So - Ne  14 - 24

Sortiment piva:

Gambrinus 10%.....14,-
Prazdroj
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 25.9.2003
PRAZDROJ

GAMBRINUS