Hotel HEINZ, Dobříš

Říkali jsme si, jaká to bude nóblovka, když jde o restauraci u hotelu, ale nebylo tomu tak. Zlákalo nás k posezení kromě laciného Velvetu i útulné prostředí (boxy po pěti lidech, vešlo by se i šest a je kam složit bágly). Boxů je sedm, za rohem je výčep, před kterém jsou tři různě velké stoly a ještě jeden pro štamgasty a domnorodce. Ze sálu, kde se konaly zábavy, je teď herna, ale WC jsou dimenzované na hromadu lidí, čisté, v umyvadlech voda teče, hajzlpapír je. Venku v letních měsících ještě funguje zahrádka a vzadu je ještě jakási formanka... ale tam jsme nebyli, nikdy nás to nenapadlo.
Nábytek je světle hnědý, strop klenutý s vymalovanými staročeskými motivy.
Kdysi mívali v jídelním lístku stránku s exotickými jídly, jako je žirafí stejk na kobylkách nebo hroší jazyk marinovaný s moučnými červy. Vždycky mě odradila cena vysoce přesahující 500,- Kč. Až po několikáté návštěvě jsem zjistil, že šlo o vtip - když jsem si všiml dodací lhůty 1 - 2 roky. Teď už to v jídelníčku nemají, ale lze si vybrat z hromady víceméně laciných jídel (100g hotovky cca 50 Kč, minutky ne o moc dražší). Ale přestávají vařit brzy večer. Berou Gastroturky a TicketPro.
Obsluha je příjemná, pes může ležet pod stolem, pokud ho máte.

Poslední poznatky z léta 2002: Čepování Velvetu bylo zrušeno, psi do restaurace již nesmí. Ani my tam již nechodíme.

GAMBRINUS

STAROPRAMEN

Sortiment piva:

Gambrinus 10%..........13,-
Staropramen 12%........18,-
Velvet 0,4 litru.......20,- (poslední dobou ovšem nevalné chuti, zřejmě starý)
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 2.1.2002

Otvírací doba

pondělí - sobota 11 - 22

Za rohem budovy se nachází pivnice HEINZ, která má tu výhodu, že je zde levnější pivo a mají otevřeno i v neděli. Je to útulná knajpička, vybavená ve stylu Staropramen (čelo sudu, plakát pivní výstroje, pivní liga atd.). Klenuté stropy mají podobné malby jako v restauraci hotelu. Když vejdeme dovnitř, máme po pravé ruce výčep, nad kterým je televizor, a od něj k zadní stěně tři stoly pro pět lidí, po levé ruce před námi čtyři podobné stoly, uprostřed je jeden dlouhý stůl asi pro 12 lidí, u zadní stěny se za bariérou ze dřeva nachází hrací automat, vedle ní ještě jeden stůl pro čtyři osoby.
Pivo čepují Staropramen 10% (nesladké, slabá chuť chmele zůstává na patře, dobře studené, pěna sametová) a 12% (silnější - ale slabá lihová příchuť, hořkosladký, plnější, výrazná chmelová chuť, dobře studené, pěna snad příliš hustá, šlehačková), výrazně levnější než v restauraci.
K jídlu dostanete jen buráky a brambůrky, možná, pokud nemá hotel zavřeno, i něco studeného. To se nám ale nepoštěstilo.
WC prostorné, čisté, ženy mají ale klíč ve výčepu a muži pokud chtějí na velkou, taky.

Sortiment piva:

Staropramen 10%........12,-
Staropramen 12%........15,-

Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 26.1.2002

Otvírací doba

9 - 22 každý den