FISTAG

Českomoravská 18, Praha 9

Těžko vyhledatelná restaurace za zrušenou benzínovou pumpou. Poprvé jsme zde byli v roce 2003, za tu dobu se příliš nezměnilo, snad jen, že celkem obstojné Krušovice vytlačil všude se cpoucí Gambrinus.
Je to tu malý prostůrek, ale s galerií, kde je 7 stolů po třech místech, dolů se vejde asi 25 hostů, pod okny stojí čtyři čtyřmístné stoly, se kterými je možné dále manipulovat, když je třeba větší sešlost, u stěny najdeme tři stoly třímístné. Venku je ještě zahrádka, asi dvacet míst pod slunečníky Pilsner Urquell.
Místnost je podlouhlá, s velkými okny odshora dolů vedoucími na parkoviště. Výčep - bar z tmavého dřeva je vlevo od vchodových dveří, schody do patra hned za vchodem.
WC je vpravo, sestupuje se po několika schůdkách, což může lidem, kteří požili přes míru, působit jisté problémy.
Oranžové stěny zdobí staré fotografie z pivovaru, na podlaze je dlažba.
Fakt tady dobře vaří a porce jsou veliké, hotovky přijdou na 50 - 84 korun, minutky od 85 do 125 korun. Mají nejrůznější mlsy k pivu (třeba buřty na pivě, topinky a tak), salátové mísy (60 - 90 koňur), zeleninové saláty (25 - 40), bezmasá jídla (55,-), těstoviny za 70 Kč. Káva přijde na 15 korun, čaj na 12, sladkosti mezi 25 a 30 korunami.
Berou zde stravenky Gastrotur a ExitGroup, obsluha je velmi příjemná, psi sem můžou a dá se tu i hrát na kytaru... koneckonců, hrávalo tu občas jakési seskupení zvané Žaludi.
V současnosti je restaurace zavřená, údajně za účelem rekonstrukce.


Sortiment piva

Gambrinus 10%........17,-
Prazdroj.............24,-
Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 31.1.2007.
GAMBRINUS PRAZDROJ