U ERIKY

Tálinská 1312, Praha - Kyje; tel.: 723 321 161

Příjemná výletní restaurace, když se vydáte na procházku ke Kyjskému rybníku.
Venku je velká zahrádka - 6 větších a 6 menších stolů s lavicemi, ohniště, velký koutek pro děti.
Uvnitř je prostorný lokál, bar s pěti baržidlemi napravo, po obvodu místnosti je 9 stolů po čtyřech až pěti místech, z tmavého dřeva a horní deskou z dlaždic. Uprostřed místnosti se nachází kulečník (pool).
Vlevo vzadu je salonek, kde se dají hrát elektronické šipky, je vybaven dvěma světlými dřevěnými stoly se židlemi a jedním nízkým stolkem s gaučem. (Při naší další návštěvě už gauč byl pryč...)
Stěny jsou světle okrové, strop z tmavých kazet, vedle baru vlevo nahoře je televize.
Na WC se dostanete chodbičkou nalevo od baru, původně žlábek, do kterého ustí tři pisoáry. Papír k dispizici, dámy nemusí žebrat o klíč na baru.
Venku před hospodou je zahrádka se slunečníky Gambrinus, taky se tam najde dětský koutek.
Stogramové porce studené kuchyně (utopenci, zavináče, tlačenka, gothaj, sekaná) dostanete za 15 korun, klobásu za 25, nakládaný hermelín za 45 korun. Hotovky nabízejí kolem 60 - 70 korun, minutky nad stovku, vaří jen od úterka do neděle. Nabízejí vepřové, hovězí, ryby, drůbež, klokany, saláty, sladkosti. Porce jsou veliké, jídlo velmi chutné. Minutkové polévky jsou mezi 20 - 30 korunami, velmi dobré.
Hospoda nemá sklep, pivo se chladí přímo ve výčepní stolici, ale je vynikající, přesto že tlačené CO2. Zamrzí, že Prazdroj čepují do sklenic Gambrinus (při druhé návštěvě se nám to již nestalo).
Obsluha je velmi příjemná, ochotná a stíhá. Z reproduktorů se line hudba radia Blaník a podlaha se leckdy hemží psy, kteří nemusí čekat na své pány venku. Čas od času zde hraje skupina Sněhuláci.

Otvírací hodiny

   denně 11 - 24

Sortiment piva

Gambrinus 10%.....17,-
Prazdroj..........24,-
Ceny v Kč a za půllitr. Poslední záznam 23.9.2005
GAMBRINUS

PRAZDROJ