DELTA

Toužimská 49, Kbely, Praha 9; tel.: 286 852 359

Běhali jsme po Kbelích a hledali hospodu U dubu, která mezitím klidně byla v Letňanech. Zvenku nijak nepřitažlivá budova, ale poutač na Svijanské pivo nás opravdu upoutal. Patří totiž mezi naše oblíbenější.
Malý, ale vkusně řešený příjemný prostor. Napočítali jsme asi 46 míst u 7 stolů (tmavé dřevo, ubrusy Svijany). Židle jsou čalouněné, vzadu u steny jsou i čalouněné lavice.
Místnost je rozdělena opticky na tři části zástěnami z tmavého dřeva, stěny jsou bílé, strop zdobí tmavé dřevěné trámy a je v něm zabudováno dokonalé odvětrání. Vlevo nahoře v rohu je televize (v době naší návštěvy vypnutá), ve stěně okénko pro výdej jídla z kuchyně a nad ním kančí hlava. Výčep vpravo vzadu je také z tmavého dřeva, vévodí mu barevně veselá trojpípa Svijany. Nad pípou je police se sbírkou firemního skla. V chodbičce, která vede k záchodům a kuchyni je ještě pultík se třemi stoličkami. Hraje tichá, nevtíravá hudba.
Čeho jsme si hned všimli, byly porcelánové tácky. Hned má člověk povznesenější náladu, když se mu nelepí na půllitr promáčený karton - i když srdce sběratelovo tím pádem nezaplesá.
WC je IA kvality, papír samozřejmě k dispozici.
Obsluha je velmi příjemná a ochotná.
Od naší poslední návštěvy došlo ke několika změnám. Zmizely tmavodřevěné zástěny a trochu se změnilo uspořádání stolů, které jsou nyní světlé. Míst nepřibylo. Parohy a kančí kůže, zdobící nyní meruňkové a světle dřevěnými deskami do výšky 1,2 metru obložené stěny, zůstaly.
K jídlu dostanete minutky 150 nebo 200 gramů a zaplatíte za ně minimálně něco přes stokorunu (speciality za 165, biftek lehce pod dvěsta, polévky za 25), velmi dobré. A pivo - to bylo prostě pošušňáníčko, které nás naplnilo jásavou radostí. Restaurace se také honosí Certifikátem kvality od Svijanského pivovaru za roky 2001, 2002 a 2003. Také můžete pozřít všelijaké studené mísy, polévky, saláty a sladkosti.
Na přítomnost psů netestováno, na kytary se sem hrát občas chodí.
Jo, v létě je otevřená zahrádka - prochází se do ní dvečmi vedle dámského WC, jsou tam čtyři dřevěné stoly s lavicemi, no, dohromady asi pro 24 lidí.

Sortiment piva:

Svijanský Máz.............23,-   
Svijanské Kníže...........25,-   
Svijanská Kněžna..........25,-   

Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 27.8.2007
SVIJANY