HOTEL ČESKÝ RÁJ

Libošovice 30; tel.: 493 572 263

Venku před hotelem stojí tři dřevěné stoly s lavicemi napevno, na nich jsme se rozvalili, když lehce po desáté hodině v sobotu dopoledne byl výčep stále nedobytný. Možná jsme se překoukli a otvírá se až v půl jedenácté, osobně si ale myslím, že pravým důvodem zavřených dveří byl turnaj v odbíjené, kterého se hospodský aktivně zúčastnil a místo sebe poslal snaživý, ale trochu neobratný záskok.
Ale dočkali jsme se a byli jsme odměněni prázdnou hospodou, takže jsme si mohli vybrat nejlepší stůl.
Ze vstupní chodby se do restaurace vstupuje levými dveřmi (naproti jsou toalety, poměrně čisté, dostupné - ale ženy musí žebrat o klíč ve výčepu, papír k dispozici, ovšem je příliš provoněné, člověk se odtamtud vrátí jako by šel z bordelu), vpravo stojí dřevěný výčep-bar se stříškou (4 baržidle), před ním dlouhý stůl pro 12 hostů, pod okny jsou umístěny tři stoly pro šest lidí každý. Nábytek je ze světlého dřeva, bez ubrusů, působí nově. Ze stejného materiálu jsou i všelijaké poličky na poháry a jiné skloči systém nabízených jídel. Za dlouhým stolem před výčepem vpravo je ve stěně zabudované akvárium s opravdickými rybkami.
Místnost je obložena světlým dřevem do výšky 1,7 až 2 metry, barva stěn i stropu vypadá na meruňkovou. Restaurace se pyšní certifikáty kvality od Svijanského pivovaru, na to našinec vždycky skočí. V levo nahoře v rohu visí televize, pod ní a v protějším koutě stojí hrací automat.
Mají dršťkovou polévku (15 korun), česnečku za 20, tlačenku, utopence, párky od 20 do 30 korun, všelijaká smažená jídla (sýr, řízky, hranolky) 55 - 85 korun, palačinky a poháry od 26 do 50 korun. Čaj a kafe turek přijde na desetikačku.

Otvírací hodiny

    Po  15 - 22
  Út - Čt  14 - 22
    Pá  13 - 24
    So  10 - 24
    Ne  10 - 21

Sortiment piva

Svijaská Desítka.............15,-
Svijanský Máz 11%............17,-
Svijanská Kněžna 13%.........17,-
Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 10.6.2006.
SVIJANY