U ČERNÉHO KONÍČKA

Žižkova 15, České Budějovice; tel.: 386 353 716

Příjemná nenačančaná hospoda v centru Českých Budějovic se nachází nedaleko vlakového i autobusového nádraží.
Do poněkud tmavšího lokálu se vchází přes tepelnou bariéru - jakousi vbudovanou předsíňku velikosti výtahové kabiny. Výčep uvidíme až vzadu, před ním stojí tři čtyřmístné stoly, další třy najdeme vpravo u stěny a jeden na druhé straně vchodových dveří. Uprostřed místnosti jsou k dispozici ještě další dva spojené čtyřmístné stoly. Stoly z polotmavého dřeva zdobí jen malé ubrusy Platan, setí se na židlích, sem tam na lavicích. Trochu bizarně působí křiklavě zeleně a oranžově natřené stěny. Z bílého stropu se snášejí zavěšená světla.
Vlevo od vchodu objevíme jídelnu, kde se mezi 10. a 13. hodinou nekouří, po obvodu je rozmístěno devět čtyřmístných stolů se zelenými ubrusy, na zadní stěně je připraveno plátno k promítání sportovních přenosů.
Vlevo před výčepem je chodbička k WC (čisté, dostupné, papír k dispozici), ve které se nacházejí dva stoly, televize a hrací automaty.
Hladový host si může dát některou z hotovek (70 - 100 korun), probíhají i denní akce (guláš, plec za 55,- Kč). Porce jsou slušné, jídlo dobré.
Obsluha je příjemná a rychlá.

Otvírací hodiny

        Po - Pá   10 - 22
        So - Ne   11 - 22

Sortiment piva:

Platan Jedenáct.................21,-
Platan Granát...................21,-
Prácheňská perla ...............26,-
Ceny v korunách. Zaznamenáno 10.4.2007
PLATAN