CAFÉ ANNA

Pražská 206, Vimperk

Novější restaurace na půl cesty mezi autobusovým nádražím a centrem města.
Připadala nám hondě nóbl, jenže nic lepšího jsme nenašli - a nakonec jsle nelitovali:-)
Doleva lomená místnost s výčepem po levé straně nabízela pohled na načinčané stoly (černé dřevo) s bílými ubrusy, židle s růžovým čalouněním, stolů bylo pět s 5 - 6 místy, jeden větší pro 8 hostů a jeden naopak malý pro zamilovaný páreček. Velký prostor, místnost obložena černým dřevem.
Jak jsme tak pobíhali po place, všimli jsme si, že za výčepem je ještě jedna místnost s boxíky (černé dřevo s plyšovým šedým čalouněním) po čtyřech místech na lavicích (celkem se sem vejde 24 hostů), tak tady jsme se uvelebili a bylo nám tu dobře.
WC jsou vzadu vlevo na rozhraní sálu a salonku, IA kvality, čisté, voňavé, útulné, papír k dispozici. Pamatovali zde i na vozíčkáře.
Není tu kupodivu draho - jídlo dostanete v cenách od 59 do něco přes 100 korun (polévka za 13,-). Nabízejí taky spoustu sladkostí - celé dvě strany jídelního lístku (rakvičky 19 vočí, banánek politý čokoládou za 21,... poháry a horké maliny 55 korun). Jídlo bylo velmi dobré, porce slušné. Pivo Budvar průměrné, prazdroj o fous lepší.
K jídlu zde můžete dostat něco studeného, třeba utopence (20 korun), nebo vám nabídnou pár hotových jídel (40 - 50 korun), minutky stojí v průměru 80 korun, bezmasá jídla 45 - 55, ryby 60 korun. Polévky - a jak je na Šumavě zvykem, pořádné porce - přijdou na 13 - 15 korun a jsou přesnídávkové a velmi dobré.
Obsluha je velmi příjemná, ochotná a komunikativní, řekl bych, že je to zde rodinný podnik. Psi mají vstup povolen.

Otvírací hodiny

   Po - Čt  11 - 22
   Pá - So  11 - 23
        Ne  11 - 21

Sortiment piva:

Budvar 12%........21,-
Prazdroj 12%......23,-
Ceny jsou v korunách a za půllitr, není-li uvedeno jinak. Poslední záznam 11.3.2004.
BUDVAR PRAZDROJ