U BUBENÍČKŮ

Myslíkova 8, Praha 2; tel.: 224 922 357

Na výstavě Prazdroj české kultury jsme dostali takovou žízeň, že jsme neodolali vábení restaurace U bubeníčků, kam nás nalákal Prazdroj z tanku za 21,50 (no nekupte to). Kupodivu uvnitř nebylo tak natřískáno, jak by se dalo čekat, možná to bylo tím, že levné pivo je vyváženo drobet dražším (ale ne za příliš) jídlem.
Restaurace U bubeníčků je součástí komplexu Česká chalupa, kam patří ještě Formanský vůz a Historic restaurant vedle ve dvoře. Tam jsme tedy jen nakoukli.
Interiér je příjemný, hodně tmavého dřeva, na žlutých stěnách (nad asi 190 cm vysokým tmavodřevěným obložením) malby (převážně na téma "bubeník a pivo") a různé pivní veršovánky, jen mi trochu kazily dojem křiklavě kostkované ubrusy na stolech. My jsme seděli hned za výčepem (po levé ruce, když vejdete dovnitř), v lokálku, kde byly čtyři stoly po osmi místech, vpravém horním rohu televize (hrála) pod ní a podél stěny od dveří do kuchyně vzadu ke dveřím na WC se táhnul pultík "na stojáka" (ale stálo u něj 5 vysokých dřevěných barových židliček).
WC bylo čisté, útulné, kapacitní, papír k dispozici.
Před výčepem se rozkládaly ještě dvě místnosti, ta přední průchozí, do každé se vešlo ke čtyřem stolům asi 30 hostů.
Výběr jídel byl značný, v širokém cenovém záběru (od cca 70,- do hodně přes 100,- Kč), spousta specialit, bylo z čeho vybírat. Porce chutné a velké.
Pivo nebylo špatné, ale rychle mu padala pěna a bylo málo plné chuti, takové neživé. Pili jsme tedy jen Prazdroj, Kozla za stejnou cenu by snad bylo rouhání.
Berou stravenky TicketPro a Gastrotur, občas se tu pořádají Večery s harmonikou.
Obsluha byla milá, rychlá a ochotná, sedělo se zde příjemně.

Otvírací hodiny

   denně 11 - 23

Sortiment piva:

Prazdroj..........21,50
Kozel tmavý 10%...21,50
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 25.9.2003
PRAZDROJ

VELKOPOPOVICKÝ KOZEL