BRANÍK

Smetanova 737, Tábor, tel.: 381 252 708

Nedaleko hlavního bulváru s noblesními restauracemi, pizzeriemi a hernabary se nachází velmi příjemná hospoda.
Bohužel jsem někde ztratil papírek s poznámkami, takže jen co mi uvízlo v paměti:
Restaurace má tři místnosti, jeden sál je vlevo, vedou tam dveře rovnou od vstupního prostoru, ale dá se tam dostat i oklikou přes výčep. Tam se dostanete dveřmi vpravo a za ním je ještě jedna místnost.
Ve výčepu jsou čtyři stolů se šesti místy u oken, jeden se čtyřmi vedle nálevního pultu, který zdobí pergola ze světlého dřeva, u kolmé řady velkých oken u vchodu je další delší stůl pro 10 lidí. Absence ubrusů dává vyniknout polotmavému dřevu. V ostatních místnostech se ubrusy používají, tmavočervené Gambrinus. Vejde se sem dalších několik desítek lidí.
Stěny i strop jsou oranžové, obložené papundeklem do výšky cca 1,2 m. Studené předkrmy stojí mezi 17 a 22 korunami, teplé kolem 40 korun. Hotová jídla dostanete za průměrně 58 korun, nabízí se asi 10 jídel, i minutky zde stojí hluboko pod stokorunu, ceny příloh nedosahují dvacetikoruny. Porce jsou slušné a chutné. Nenabízejí tu ovšem ryby a hovězí máte možnost ochutnat jen v hotovkách. Čaj přijde na desetikorunu, káva turek na 11 korun. Vedle malého třídecového piva zde čepují desítku i do dvoudecových pohárů. Berou zde stravenky Gastrotur a Checque deJeuner.
Na WC chyběl papír u obou pohlaví, jinak jsou dostupná, průměrně čistá. Dostanete se na ně dveřmi vlevo hned vedle pípy.
Obsluha je celkem příjemná a ochotná. Hraje tlumená reprodukovaná hudba, plazmová televize vpravo naproti výčepu ukazovala obrázky beze zvuku.

Otvírací hodiny

   Po-So  10 - 22
      Ne     - 

Sortiment piva:

Prazdroj...........................22,-
Gambrinus 10% světlý...............18,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 9.2.2006.
PRAZDROJ GAMBRINUS