NA STARÉ HOSPODĚ

Poděbradská 110/1, Praha-Hloubětín; tel.: 281 866 646

Přemýšleli jsme, co to asi bylo původně. Hospodářské stavení? Lovecký zámeček? Zájezdní hostinec? Každopádně to tu působí velmi patinovaně.
Hned za vchodovými dveřmi je výčep, po pravé ruce pult "na stojáka, za ním je malý prostor oddělený lítacími dveřmi coby "herna (pár hracích automatů). Po pravé ruce je stůl asi pro osm lidí, u kterého sedává obsluha.
Vlevo kolem výčepu se jde na WC (IV.cenová, muži klíč od kakací místnosti ve výčepu, nic moc) a mezi výčepem a hernou je místnost jídelny, s osmi stoly se zelenými ubrusy, celkem se vejde 32 hostů.
Formanka je napravo, tady stoly ubrusy nemají, ale jejich horní deska je opatřena dlaždicemi. Je jich 8 se šesti místy po obvodu místnosti a dva pro deset hostů uprostřed. Nábytek je z tmavého dřeva, masivní, podél stěn jsou lavice.
Hned za dveřmi jsou po obou stranách rady věšáků na kabáty na o něco světlejším dřevěném obložení stěn, to vpravo tvoří jakousi odemykatelnou zástěnu kamnům, z nichž host uvidí jen rouru do komína. Proti dvěřím je televize, obvykle se hraje nějaký sportovní přenos a mlátí se s hulákajícím rádiem z výčepu. Zdi jsou zašlé, ale na dvou místech je odkryta stará freska, ozdobeny jsou trofejemi mufloní a spárkaté zvěře (ve výčepu je to kančí hlava a zubaté hlavy štičí). Stropy jsou pseudogoticky klenuté, prostor je velký, i když je zakouřeno, nedusíte se. Podlahu kryje lino.
Není zde draho, tlačenka 18 korun, nakládaný hermelín 30,- Kč, stogramové hotovky 55 korun, 150 - 200 gramové speciality 90 korun včetně přílohy, minutky po 16. hodině v průměru 110 korun bez přílohy.
Berou zde stravenky Gastrotur, obsluha je celkem vstřícná.

Otvírací hodiny:

      denně     9 - 22
    

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý.......14,50

Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 8.2.2004
GAMBRINUS