BABYLON

Rybářská 6, Český Krumlov; tel.: 380 711 498, 605 267 682

Viděli jsme to z mostu. Terásku nad řekou, na které jsme si říkali, že by bylo prima posedět. Když jsme tam dorazili, zvolili jsme radši příležitost zahnízdit se uvnitř.
Hospoda byla při záplavách roku 2002 vytopená až po strop, dosud je vidět, kam až sahala voda. Vchází se do ní přes zmíněnou terasu (7 světledřevěných stolů s lavicemi pro 6 a dva menší pro 4 lidi), v malé předsíňce jsou dva stoly (domoróbo), ke kterým by se vešlo tak 9 hostů, napravo se přijde k výčepu (3 baržidle) a nalevo do sálku, kde je pět novějších stolů z tmavého dřeva s lavicemi (20 lidí) a také se tudy dá dostat na WC, pozor na hlavu, podhledy jsou nízké (papír k dispozici).
Ve výčepu jsou dva masivnější stoly a lavice kolem nich, tady jsme se uhnízdili a udělali jsme dobře, byl tu chládek a byli jsme personálu pěkně na očích.
Místnosti jsou klenuté, sklepní (prostory zřejmě ke zbytku domu sklepní jsou), výzdoba velmi prostá.
Vaří se tu, řízky bez přílohy přijdou na 90,- korun, smažáky kolem 60, hotovky 85, polévky 20, klobása a podobně 35 korun. Jídlo je dost dobré (toleruju studený uzený) a porce slušné. Pivo vynikající, na to jsem u Eggenbergu fakt nebyl zvyklý. Pěna sametová, dobře vychlazené.
Obsluha je snaživá, ale asi nezkušená, měli nepořádek v tom, ke kterému stolu na verandě mají uvařené jídlo či pivo přinést (my jsme na to vyzráli naším výběrem místa).

Sortiment piva

Prazdroj
Eggenberg 12%
Poslední záznam 26.7.2003
PRAZDROJ EGGENBERG