ALVA

Bylo nebylo, dostal jeden člověk v restituci barák a s tím barákem i míchárnů likérů včetně originálních receptur. I dal se na míchání likérů a aby kupující věděli, co kupují, zřídil v suterénu vedle sklepů a laboratoře jakousi ochutnávárnu. vybavil ji nábytkem a zařízením, co dům dal a co mu kdo přinesl, takže ochutnávárna získala atmosféru obývacího pokoje.
Protože majitel ochutnávárny hrál kdysi ve folkové kapele (Smolaři), samozřejmě se mu do jeho suterénku začaly kvelbovat partičky muzikantů. Ty samozřejmě nemohly sedět celý večer jen u tlamolepu, takže Alva musel podávat lahvové pivo. No a znáte české zmlsance... Tlak na točené byl natolik silný, že jednoho krásného dne šuměl z nové pípy desetistupňový Budvar.
Na utišení hladu to nikdy moc nebylo, pokud má host štěstí, dostaně nakládaný hermelín, častější jsou utopenci a vždycky buráky.
Z kraje roku 2004 ovšem Alva nabízí nějakou specialitu výčepního Karla, takže pokud někdo opravdu chce večeři, tak ji dostane.
Nutno podotknout, že Alva není žádný hospodský ani číšník, čemuž odpovídá vláčnost jeho pohybů a občas se stalo (než si vzal výpomoc, teď už to nehrozí), že se našel jedinec trpící žízní. Plouží se lokálem v bílém plášti a nechává si říkat Doktore.
U výčepu je jeden stůl v koutě za schody pro oblíbence, v sále samotném potom čtyři stoly zhruba pro 8 - 10 lidí (poté, co Alva vyměnil židle "každej pes jiná ves" za dřevěné lavice, přijde na to, jak se lidi k sobě smáčknou) v každém koutě místnosti jeden a uprostřed malý kulatý stolek. U jednoho stolu jsou kamna, která mnohdy hřejou i v nejparnějším létě, sklep je totiž jinak chladný a vlhký.
Každou středu se tam schází pyramidální pa-bluegrassová sešlost Šestišlapka a přátelé, tisíce děkovných dopisů...:-)
Pivo je velmi dobré na to, že to tu není hospoda. V poslední době Alva rozšířil pivní sortiment o olivětínský ležák.

Opat se přestal točit v půlce roku 2005 a koncem listopadu odešel Karel, takže občasná mňamka je už jen historií a když je hodně plno, musíš si pro pivo chodit sám.

Otvírací hodiny

19.00 - jak se Alvovi chce spát a zda je ještě cvrkot

Sortiment piva

BUDVAR
Budvar 10%..........18,- 
Ceny v korunách a za půllitr, zaznamenáváno průběžně.