U DVOU JEŽKŮ

Konviktská 7, Praha 1

Nakukovali jsme z ulice do zajímavého sklepního interiéru a říkali si "no tady bude draho, taky tu nikdo nesedí". Než jsme sem došli, míjeli jsme předražené restaurace praskající ve švech.
Nakonec jsme se podívali na vyvěšený jídelní lístek a nechali se zlákat. Cenu piva jsme se z něj sice nedozvěděli, ale dalo se předpokládat, že ji přežijeme.
Do restaurace se schází po několika zatočených schodech, výčep stojí vpravo a nalevo před ním jsou tři stoly, kde nejspíš sedávají štamgasti. Rovně bychom se dostali na WC (dostupný, čistý, papír k dispozici) nebo do malého salonku s elektronickými šipkami, který je umístěn mezi dámskou a pánskou částí.
Vpravo kolem výčepu se krátkou chodbičkou dostanete do zadní části, která je rozdělena polozídkami na menší a intimnější kóje (velmi větší společnost si zde prostě k jednomu stolu nesedne). Můžeme se posadit na lavici nebo židli k sedmi tmavodřevěným stolům se čtyřmi místy nebo jednomu se dvěma. Sem ústí rovněž dveře do kuchyně, takže jídlo cestou nestačí vystydnout.
Stropy jsou klenuté, zdi jsou natřeny světle a tmavě hnědě, prostor působí teple a příjemně.
Minutky zde nabízejí do 100 korun, ryby do 60, přílohy kolem dvacky, k dostání jsou i poháry, bezmasá jídla a podobně.
Berou zde stravenky Gastrotur, TicketPro a Checque deJeuner, hosté můžou platit i kartou.
Obsluha je velmi příjemná, rychlá a ochotná.
Od naší návštěvy (šli jsme nedávno kolem - 2007) se změnilo podstatné - místo Staropramene nabízejí vlezlý Gambrinus. Škoda, další restaurace, kde přestali točit pivo. Takže možná už neplatí ani to ostatní.

Otvírací hodiny

   Po-Pá  10 - 23
   So-Ne     -   

Sortiment piva:

Gambrinus
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 25.1.2006.
GAMBRINUS